Logo

Build a Shopping Listat Price Rite of Bethlehem

You've selected Browse the site
Price Rite of Bethlehem
1001 8th Avenue null
PA, 18018
6108822356
Mon-Sat 8am-9pm Sun 8am-8pm
Hi GuestSign In or Register
Favorites
pantry

Pasta, Sauces, & Grains (109)

Filter Results

category

brand

lifestyle

Alber & Leff Co House Hirataki Noodle-No Tofu, 8 Ounce
$1.79$0.22/oz
Made with Organic Pasta. No Artificial Flavors, Synthetic Colors, or Preservatives. Made with 100% Real Cheese. Shells & White Cheddar.
Annie's Homegrown Shells & White Cheddar Macaroni & Cheese Natural, 6 Ounce
$0.88$0.15/oz
20.00 lb. Bag
Aruj Basmati Rice, 320 Ounce
$14.99$0.05/oz
Badia Amarillo Yellow Coloring, 4.25 Ounce
$2.99$0.70/oz
1.00 lb. Al Dente' Perfection in 4-5 Minutes.
Barilla Angel Hair Pasta, 1 Pound
$1.25$1.25/lb
1.00 lb. Al Dente' Perfection in 7-8 Minutes. Provides Steady Energy. Part of a Healthy Diet.
Barilla Elbows Pasta, 1 Pound
$1.25$1.25/lb
Enriched Macaroni Product.
Barilla Jumbo Shells Pasta, 12 Ounce
$1.99$0.17/oz
Enriched Macaroni Product.
Barilla Manicotti Pasta, 8 Ounce
$1.99$0.25/oz
1.00 lb. Al Dente Perfection in 8-9 Minutes.
Barilla Medium Shells Pasta, 1 Pound
$1.25$1.25/lb
No Boiling Required. Makes a 9 inches X 13 inches Dish. Enriched egg pasta product.
Barilla Oven-Ready Lasagne Pasta, 9 Ounce
$1.99$0.22/oz
1.00 lb. Al Dente Perfection In 11-12 Minutes.
Barilla Penne Pasta, 1 Pound
$1.25$1.25/lb
1.00 lb. Al Dente' Perfection in 7-8 Minutes. Enriched Macaroni Product.
Barilla Rotini Pasta, 1 Pound
$1.25$1.25/lb
1.00 lb. Al Dente Perfection In 9-10 Minutes.
Barilla Spaghetti Pasta, 1 Pound
$1.25$1.25/lb
1.00 lb. Al Dente' Perfection in 6-7 Minutes.
Barilla Thin Spaghetti Pasta, 16 Ounce
$1.25$0.08/oz
Al Dente' Perfection in 7-8 Minutes.
Barilla Veggie Rotini Pasta, 12 Ounce
$1.25$0.10/oz
1.00 lb. Al Dente' Perfection in 7-8 Minutes.
Barilla Whole Grain Spaghetti Pasta, 16 Ounce
$1.25$0.08/oz
Botticelli Marinara Premium Pasta Sauce, 24 oz
Botticelli Pasta Sauce Marinara Premium, 24 Ounce
$3.99$0.17/oz
Canilla Enriched Rice - Extra Long Grain, 320 Ounce
$11.99$0.04/oz
Extra Long Grain
Carolina Enriched Rice, 10 Pound
$6.79$0.68/lb
5 Pounds
Carolina Gold Parboiled Rice, 5 Pound
$3.99$0.80/lb
Fat free. Gold
Carolina Rice - Enriched Extra Long Grain Parboiled, 10 Pound
$6.79$0.68/lb
Enriched
Carolina Rice - Extra Long Grain, 5 Pound
$3.99$0.80/lb
Enriched Thai Long Fragrant Grain
Carolina Rice - Jasmine, 32 Ounce
$2.49$0.08/oz
Jasmine Enriched Thai Fragrant
Carolina Rice - Long Grain, 80 Ounce
$5.99$0.07/oz
Colavita Angel Hair, 16 Ounce
$0.99$0.06/oz
Colavita Angel Hair Nests, 16 Ounce
$2.39$0.15/oz
Colavita Bow Ties, 16 Ounce
$0.99$0.06/oz
Colavita Bucatini Pasta, 16 Ounce
$0.99$0.06/oz
Colavita Cavatappi Pasta, 16 Ounce
$0.99$0.06/oz
Colavita Cut Fusilli Pasta, 16 Ounce
$0.99$0.06/oz