Logo

Build a Shopping Listat Price Rite of Bethlehem

Price Rite of Bethlehem

You've selected Browse the site
Price Rite of Bethlehem
1001 8th Avenue
PA, 18018
6108822356
Mon-Sat 8am-9pm Sun 8am-8pm
Hi GuestSign In or Register
Favorites
Logo

Build a Shopping Listat Price Rite of Bethlehem

Price Rite of Bethlehem

You've selected Browse the site
Price Rite of Bethlehem
1001 8th Avenue
PA, 18018
6108822356
Mon-Sat 8am-9pm Sun 8am-8pm

Breakfast & Cereal

  • Kellogg's Corn Pops Cereal 19.1oz, 19.1 Ounce
    $3.99
  • Sweetened cereal with apple & cinnamon
    Apple Jacks Cereal, 19.4 Ounce
    $3.99
  • Cap'N Crunch Original Cereal, 14 Ounce
    $2.00
  • First Ingredient Whole Grain 24g whole grain per serving. At least 48g recommended daily. A whole grain food is made by using all three parts of the grain.
    Cheerios Gluten Free Breakfast Cereal - Large Size, 18 Ounce
    $3.99
  • Made with 100% Whole Grain Oats. Simply Made. Grown. Milled. Toasted. No Artificial Flavors. No Artificial Colors. Gluten Free.
    Cheerios Gluten Free Cereal, 8.9 Ounce
    $2.00
  • First Ingredient Whole Grain A whole grain food is made by using all three parts of the grain. All General Mills Big G Cereals contain more whole grain than any other single ingredient.
    Cheerios Honey Nut Gluten Free - Breakfast Cereal, 10.8 Ounce
    $2.00
  • First Ingredient Whole Grain. A whole grain food is made by using all three parts of the grain. All General Mills Big G Cereals contain more whole grain than any other single ingredient.
    Cheerios Honey Nut Gluten Free Breakfast Cereal, 15.4 Ounce
    $3.00
  • First Ingredient Whole Grain. A whole grain food is made by using all three parts of the grain. All General Mills Big G Cereals contain more whole grain than any other single ingredient.
    Cheerios Honey Nut Gluten Free Cereal - Family Size, 19.5 Ounce
    $3.99
  • First Ingredient Whole Grain. 12g whole grain per serving At least 48g recommended daily. A whole grain food is made by using all three parts of the grain.
    Cinnamon Toast Crunch Breakfast Cereal, 12 Ounce
    $2.00
  • First Ingredient Whole Grain 12g whole grain per serving At least 48g recommended daily A whole grain food is made by using all three parts of the grain.
    Cinnamon Toast Crunch Breakfast Cereal - Family Size, 19.3 Ounce
    $3.99
  • Bursting with fruity flavor, a delicious, sweetened cereal made with whole grains; A fun part of any balanced breakfast.
    Froot Loops Cereal - Family Size, 19.4 Ounce
    $3.99
  • Crispy corn flakes. Family Size.
    Frosted Flakes Cereal, 24 Ounce
    $3.99
  • Start your morning with Tony the Tiger and the delicious taste of crunchy corn flakes with a sparkle of sweet honey nut flavored frosting in every bite.
    Frosted Flakes Cereal - Honey Nut, 13.7 Ounce
    $2.99
  • Fruity Pebbles Sweetened Rice Cereal, 11 Ounce
    $2.00
  • Honey Bunches of Oats Honey Roasted Cereal, 18 Ounce
    $3.69
  • Kellogg's Cereal - Lightly Toasted Rice Original, 18 Ounce
    $3.89
  • Kellogg's Cereal - Sweetened Puffed Wheat, 15.3 Ounce
    $3.99
  • Kellogg's Corn Flakes Cereal, 18 Ounce
    $3.49
  • Kellogg's Corn Pops Cereal 19.1oz, 19.1 Ounce
    $3.99
granola Bars and Breakfast Bars View all (30)
  • No high fructose corn syrup. 8 g whole grain.8 count package.
    Quaker Chewy Granola Bars - Chocolate Chip, 6.7 Ounce
    $1.99
  • 5 - 1.4 oz bars. Naturally & artificially flavored. Low-glycemic impact.
    Atkins Endulge Bar - Chocolate Coconut, 7.05 Ounce
    $5.99
  • Brown Sugar Cinnamon Pastry Crisps, 5.28 Ounce
    $2.39
  • Energy bar made with organic rolled oats
    Clif Bar Chocolate Brownie, 2.4 Ounce
    $1.29
  • 6-0.89 oz. Bars. No Artificial Flavors. No Colors from Artificial Sources. No Artificial Sweeteners.
    Fiber One 70 Calorie Lemon Bar - 6ct, 5.34 Ounce
    $2.99
  • Made with real fruit. Naturally and artificially flavored. 8 - 1.3 oz bars.
    Kellogg's Cereal Bars - Strawberry, 10.4 Ounce
    $2.49
  • Kellogg's Nutri-Grain Cereal Bars - Apple Cinnamon, 10.4 Ounce
    $2.49
  • 5 ct
    Kind Healthy Grains Bars - Dark Chocolate Chunk, 6.2 Ounce
    $2.99
  • 5 ct, Gluten free, all natural non GMO
    Kind Healthy Grains Bars - Peanut Butter Dark Chocolate, 6.2 Ounce
    $2.99
  • 5 ct, Gluten free, all natural non GMO
    Kind Healthy Grains Bars - Vanilla Blueberry, 6.2 Ounce
    $2.99
  • Oats & honey with toasted coconut. 5 ct, Gluten free, all natural non GMO
    Kind Nutritional Bars - Oats, Honey and Coconut, 6.2 Ounce
    $2.99
  • Lenny & Larry's The Complete Cookie - Chocolate Chip, 4 Ounce
    $1.79
  • 12-2 count pouches. Value Pack. Made with 100% Natural Whole Grain Oats. Made with the best ingredients from nature like 100% natural whole grain oats and honey, peanut butter and maple syrup.
    Nature Valley Crunchy Granola Bars Variety Pack, 17.88 Ounce
    $4.99
  • 6 - 2 Bar Pouches. Made with 100% natural whole grain oats.
    Nature Valley Crunchy Oats 'n Honey Granola Bar, 8.94 Ounce
    $1.49
  • Variety pack
    Nature Valley Granola Bars - Sweet & Salty Nut Peanut Almond, 14.8 Ounce
    $4.99
  • 12-2 count pouches. Value Pack. Nature Valley Crunchy bars are made with the best ingredients from nature like 100% natural whole grain oats and honey.
    Nature Valley Oats 'n Honey Crunchy Granola Bars, 17.8 Ounce
    $4.99
  • Chocolate
    Power Crunch Protein Energy Bar, 1.4 Ounce
    $1.19
  • 8 g whole grain per serving. 2 g fat. 8 count package
    Quaker 90 Calorie Chocolate Chunk Granola Bars, 8 Each
    $1.99
  • No high fructose corn syrup. 8 g whole grain.8 count package.
    Quaker Chewy Granola Bars - Chocolate Chip, 6.7 Ounce
    $1.99
pancake & Waffle Mix View all (8)
  • Just add water
    PriceRite Complete Buttermilk Pancake & Waffle Mix, 32 Ounce
    $1.69
  • Aunt Jemima Pancake & Waffle Mix - Original, 32 Ounce
    $2.49
  • Aunt Jemima Pancake & Waffle Mix - Original - Complete, 32 Ounce
    $2.49
  • Aunt Jemima Pancake And Waffle Mix - Complete Buttermilk, 32 Ounce
    $2.49
  • No Artificial Color, Flavor or Preservatives. Kosher Dairy.
    Maple Grove Farms Belgian All Natural Waffle Mix, 24 Ounce
    $2.49
  • Sealed Inner Bag
    Maple Grove Farms Blueberry Pancake & Waffle Mix, 24 Ounce
    $2.49
  • No Artificial Colors, Flavors or Preservatives. Sealed Inner Bag. Kosher Dairy
    Maple Grove Farms Buttermilk & Honey Pancake & Waffle Mix, 24 Ounce
    $2.49
  • Just Add Water
    Mrs. Butterworth's Pancake & Waffle Mix - Buttermilk Complete, 32 Ounce
    $1.99
  • Just add water
    PriceRite Complete Buttermilk Pancake & Waffle Mix, 32 Ounce
    $1.69
breakfast Syrup View all (8)
  • Thicker 'n Richer
    Mrs. Butterworth's Syrup, 24 Fluid Ounce
    $1.99
  • Aunt Jemima Pancake Syrup - Original, 24 Fluid Ounce
    $2.99
  • This Product is Gluten Free. Non-GMO Project Verified. Kosher.
    Grandma's Original Unsulphured Molasses, 12 Fluid Ounce
    $3.29
  • Light with Real Vanilla
    Karo Syrup - Corn, 16 Fluid Ounce
    $2.49
  • No high fructose corn syrup
    Log Cabin Syrup, 24 Fluid Ounce
    $2.79
  • Maple Grove Farms Blueberry Syrup, 8.5 Fluid Ounce
    $1.99
  • Maple Grove Farms Red Raspberry Syrup, 250 Millilitre
    $1.99
  • Maple Grove Farms Strawberry Syrup, 8.5 Ounce
    $1.99
  • Thicker 'n Richer
    Mrs. Butterworth's Syrup, 24 Fluid Ounce
    $1.99
frozen Breakfast View all (37)
  • Naturally & artificially flavored. 10 Vitamins & minerals. Good source of calcium.  24 waffles.
    Kellogg's Eggo Waffles - Blueberry, 29.6 Ounce
    $4.99
  • Banquet Beef Sausage Links, 6.4 Ounce
    $1.29
  • Banquet Brown 'N Serve Original Sausage Links, 6.4 Ounce
    $0.99
  • Banquet Brown N Serve Original Link, 32 Ounce
    $5.75
  • Banquet Brown N Serve Original Patties, 32 Ounce
    $5.75
  • Banquet Brown N Serve Original Patty, 6.4 Ounce
    $1.09
  • 2 pancakes with fully cooked sausage links. (5.02 oz)
    Banquet Brown N Serve Pancake Breakfast, 5.02 Ounce
    $1.09
  • 1 jumbo French toast with 2 fully cooked sausage links. (5.07 oz)
    Banquet Brown N Serve Sausage French Toast, 5.07 Ounce
    $0.99
  • Banquet Lite Original Link, 6.4 Ounce
    $0.99
  • 18 count
    De Wafelbakkers Buttermilk Pancakes, 24.8 Ounce
    $3.20
  • 18 count
    De Wafelbakkers Chocolate Chip Pancakes, 24.8 Ounce
    $3.20
  • Filled with crispy bacon, fluffy eggs, potatoes, and real cheddar cheese, our breakfast bowls are filled with 28 grams of protein per serving, making it the perfect addition to your breakfast routine.
    Jimmy Dean Bacon, Egg & Cheese Breakfast Bowl, 7 Ounce
    $2.49
  • Brighten your morning with easy-to-prepare sausage links. Made with quality pork, seasoned with our signature blend of spices, our links have 9 grams of protein per serving to power your day.
    Jimmy Dean Heat 'N Serve Original Pork Sausage Links, 23.4 Ounce
    $4.99
  • Brighten your morning with easy-to-prepare sausage patties. Made with quality pork, seasoned with our signature blend of spices, our patties have 8 grams of protein per serving to power your day.
    Jimmy Dean Heat 'N Serve Original Pork Sausage Patties, 23.9 Ounce
    $4.99
  • Brighten your morning with easy-to-prepare sausage patties. Made with quality turkey, seasoned with our signature blend of spices, our patties have 10 grams of protein per serving to power your day.
    Jimmy Dean Heat 'N Serve Turkey Sausage Patties, 23.9 Ounce
    $4.99
  • Filled with sausage crumbles, bacon, eggs, potatoes, and real cheese, our breakfast bowls are filled with 24 grams of protein per serving, making it the perfect addition to your breakfast routine.
    Jimmy Dean Meat Lovers Breakfast Bowl, 7 Ounce
    $2.49
  • Featuring savory pork sausage, fluffy eggs, and melty cheese on a baked biscuit made from scratch, our protein-packed sandwiches make waking up in the morning the most delicious part of the day.
    Jimmy Dean Sausage, Egg & Cheese Biscuit Sandwiches, 2.25 Pound
    $9.70
  • Filled with sausage crumbles, fluffy eggs, potatoes, and real cheese, our breakfast bowls are filled with 21 grams of protein per serving, making it the perfect addition to your breakfast routine.
    Jimmy Dean Sausage, Egg & Cheese Breakfast Bowl, 7 Ounce
    $2.49
  • Naturally & artificially flavored. 10 Vitamins & minerals. Good source of calcium.  24 waffles.
    Kellogg's Eggo Waffles - Blueberry, 29.6 Ounce
    $4.99
pop-Tarts View all (6)
  • Kellogg's Pop-Tarts Kellogg's Pop-Tarts Frosted Strawberry 13.5oz, 13.5 Ounce
    $1.99
  • Kellogg's Pop-Tarts Frosted Brown Sugar Cinnamon, 7 Ounce
    $3.49
  • Kellogg's Pop-Tarts Frosted Chocolate Fudge 7.05oz, 7 Ounce
    $3.49
  • Kellogg's Pop-Tarts Frosted Strawberry Bites, 7 Ounce
    $3.49
  • Kellogg's Pop-Tarts Kellogg's Pop-Tarts Frosted Brown Sugar Cinnamon 1, 13.5 Ounce
    $1.99
  • Kellogg's Pop-Tarts Kellogg's Pop-Tarts Frosted Smores 13.5oz, 13.5 Ounce
    $1.99
  • Kellogg's Pop-Tarts Kellogg's Pop-Tarts Frosted Strawberry 13.5oz, 13.5 Ounce
    $1.99